Mám počkať, či výtok z prsníka sám odznie?

Zodpovedané
28. jan 2023

Dobrý deň,

rada by som sa s vami poradila ohľadom problému s prsníkom. 5 dní dozadu ma začal pravý prsník veľmi bolieť až páliť, s čírim až žltkastým výtokom. Bola som hneď v daný deň na pohotovosti, kde mi povedali, že to nie je urgent a na ďalší deň som šla k mojej gynekologičke. Gynekologička mi urobila rýchly test z prsného výtoku a povedala mi, že je to zo zmeny hormónov a predpísala kvapky Mastodynon. To bolo v pondelok. Bolesti síce ustúpili, ale výtok je tmavší oranžový a neustupuje. V danom prsníku mam uzlík, ktorý mi majú v marci vyberať.

Mám ešte počkať pár dní, či výtok z prsníka odznie (je to normálne pri diagnóze, kt. mi povedala gynekologička) alebo to mám riešiť radšej priamo s mamológom, ktorý ma má operovať (prípadne ísť naspäť ku gyn.)?

Ďakujem vopred.

Dobrý deň,

na zváženie je odber kultivácie zo sekrécie prsníka. V prípade bakteriálnej infekcie by ste sa preliečili antibiotikami podľa výsledku citlivosti. Nález som však nevidela, preto sa bližšie vyjadriť nemôžem. Odporúčam vyhľadať mamológa, ktorý Vás vyšetrí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník