Prečo mám výtok z prsníkov?

Zodpovedané
3. jan 2022

Dobrý deň,

dnes som si všimla, že po silnejšom stlačení bradaviek oboch prsníkov mi vyšla tekutina z pravého prsníka a aj číra z ľavého biela. Mám ovuláciu, zároveň sa pred týždňom narodilo sestre bábätko a ja s ňou všetko prežívam. Sama mám dve deti, ktoré som kojila 2,5 roka.

Mladší syn má 5,5, takže sú to tri roky čo nekojím. Som citlivejšej povahy, preto nevylučujem, že moje telo reaguje na bábätko. V septembri som bola na kontrolu prsníkov, lebo som si nahmatala pod pazuchou uzlinku. Všetko bolo v poriadku, uzlinka je neškodná.

Moje prsníky sú plné žliaz, to ma informoval doktor. Mám 36 rokov a pravidelne chodím na prehliadky.

Mám výtok riešiť alebo počkať?

Ďakujem

Dobrý deň,

tak ako píšete, s najväčšou pravdepodobnosťou reagujete na narodenie bábätka v rodine 🙂

Skúste si prsníky zbytočne nestláčať, nestimulovať. Pokiaľ by sa laktácia vyslovene spustila, vyhľadajte ambulantného gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník