Mám sa obávať ďalšieho potratu?

Zodpovedané
5. júl 2022

Dobrý deň,

pred týždňom som zistila, že jeden plod už nežije. 12+3 tt. Druhý sa vyvíja normálne (sono v piatok 1. 7.). Išlo o monochoriálne biamniálne dvojičky. Chcem sa však opýtať, posledné dva dni pociťujem bolesti v krížoch a tlak v podbrušku. Žiadne krvácanie ani silné bolesti.

Mám sa obávať ďalšieho potratu alebo môže ísť ešte o dôsledky prvého?

Najbližšiu kontrolu mám až o 3 týždne. Na výsledky krvných testov ešte čakám.

Ďakujem.❤️

Dobrý deň,

môže ísť aj o prirodzené pocity pri raste maternice. Nemusí to znamenať nič zlé. Bez vyšetrenia však ťažko povedať.

Ak by sa ťažkosti stupňovali, vyhľadajte gynekologickú pohotovosť skôr ako je plánovaná kontrola.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník