Mám sa obávať problémov s otehotnením na základe týchto výsledkov?

Zodpovedané
24. nov 2022

Dobrý deň,

pred pár dňami mi robili hormonálny profil a v správe mám červenou zvýraznené tieto hodnoty:
TSH = 5,340 mIU/l
T4 voľný v sere = 15,400 pmol/l
FSH v sere = 5,370 IU/l
AMH (Anti Mullerov hormón) = 1,120 ug/l
LH = 2,740 IU/l
Estradiol v sere = 137 pmol/l

Viete mi, prosím, poradiť či sú to veľmi zlé hodnoty, a či sa ich dá ešte nejako upraviť?

Mám sa obávať problémov s otehotnením?

V januári totiž plánujeme IVF a lekárka mi vravela iba to, že si mám dať do poriadku štítnu žľazu.

Ďakujem.

Dobrý deň,

v prvom rade potrebujem vedieť, na ktorý deň menštruačného cyklu Vám bol hormonálny profil odobratý. Bez toho ho nie je možné hodnotiť.

Čo sa týka štítnej žľazy, tú si určite treba doriešiť. Budete potrebovať liečbu.

AMH je nižšie, takže tehotenstvo dlho neodkladajte.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník