Mešká mi menzes kvôli cyste?

Zodpovedané
18. jan 2023

Dobrý deň,

chcem sa opýtať, v septembri som mala druhý pôrod. Na kontrole po šestonedelí mi môj gyn. oznámil, že mám cystu na vaječníku o veľkosti 2,5 mm. Na kontrole po 2 týždňoch mala cysta veľkosť 5,5 mm. Medzi tým som mala aj menzes, 3 dni slabé, 2 dni normálne. Teraz mi menzes mešká už 7 dní.

Je možné, že je to spôsobené tým?

Niekedy mám bolesti ako keby už som mala mať menzes. Kontrolu mám vo februári. Nekojila som.

Ďakujem.

Dobrý deň,

áno, menzes Vám môže meškať pre cystu na vaječníku. Pokiaľ by meškal 14 a viac dní, vyhľadajte ambulantného gynekológa. Pri ťažkostiach ihneď.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník