Cysta na vaječníku a meškanie menzesu

7. júl 2020

Baby chcem sa opýtať. Od druhého pôrodu som mala po kojení cyklus 23-24 dní (dlhšie to nebolo). Pred dvomi týždňami mi našli cystu na vaječníku, vraj má sama prasknúť. V sobotu bol 23. deň cyklu, no menštruácia mi dodnes neprišla. (Viem že sa to môže opraviť a chodiť v 28 dňových cykloch, aj keď nepredpokladám) Moja otázka znie: je možné že mi menštruácia mešká kvôli cyste? Prípadne je možnosť, že aj napriek cyste som mohla otehotnieť? Alebo je aj iná možnosť prečo mi mešká? Viem pýtam sa ako blbá len chcem vedieť všetky možnosti, nech idem vylučovacou metódou až nakoniec pôjdem k doktorke. Ďakujem

kiki68
7. júl 2020

Ano cysty toto sposobuju. Cystu s poznas prave zmenami v cykle, co byval pravidelny. U mna tiez cysta robila krvacanie mimo cyklu. U niekoho vynechanie. Chod ked nic nedojde potom na kontrolu, nech zistia co ta cysta robi potvora

autor
7. júl 2020

@kiki68 aj som si myslela ze je to tym, vzdy chodila pomerne pravidelne... Pockam este aspon tyzden a ked nepride tak pojdem k dr., rozmyslam ci si pre istotu neurobim test... U teba to ako pokracovalo? Praskla ti ci ti ju museli vyberat?

kiki68
7. júl 2020

Museli ju vybrat, zistili endometriozu a rastla velmi rychlo, za mesiac okolo 3-4cm. Ja som taka rada, ze som vtedy isla na gyndu, ze ma hned osvietilo. Jasne keby nic nedojde sprav test a chod na gyndu. Niektore cysty dokonca aj ten Test vedia ukazat, ze tvoria nizke hcg. Ze moze byt taky duch na tom. Aspon to mi gyndos hovoril.

autor
7. júl 2020

@kiki68 moc ti dakujem za vsetky informacie... Aspon viem co mam robit. Kaslem na test, iba by som sa zbytocne tesila ak by bol pozitivny falosne... Skusim ten tyzden pockat, uvidim ci pride menstruacia a ak nie tak pojdem buduci tyzden k doktorke... 🙂