Mohla ublížiť bábätku nežiaduca reakcia z probiotík?

Zodpovedané
19. máj 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

som v druhom trimestri tehotenstva, v 23 tt. Užila som štyri vaginálne kapsule probiotík Gynimun intim care. Mala som z nich nežiaducu reakciu, také akoby štípanie na jednej strany pošvy, neviem to dobre popísať. Samozrejme, keď som si to s tým spojila, v užívaní som nepokračovala.

Mohla som nejako ublížiť bábätku?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

určite nie, neobávajte sa. Štipkanie pri daných probiotikách býva inak pomerne častým sprievodným javom a nejedná sa o nežiadúci účinok.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník