Mohol sa mi zmeniť ovulačný hlien?

Zodpovedané
29. nov 2022

Dobrý deň,

v máji som potratila. Pred potratom som mávala počas ovulácie taký priehľadný ťahavý hlien, ktorý vyzeral ako vaječné bielko, kĺzal sa, naťahoval medzi prstami. Po potrate sa to však zmenilo. Už tento "plodný" hlien nemávam vôbec, ale vždy pred ovuláciou mávam výtok taký ako voda. Vždy cítim, ako zo mňa niečo vyteká a keď pozriem na gaťky, väčšinou je tam taký biely fliačik a okolo neho mokré, ako voda, nič naťahovacie alebo tam je iba vodnatý fľak. Výtok nesvrbí ani nezapácha.

Je možné, že je to plodný hlien?

Otehotnieť sa nám ale nedarí.

Čím to môže byť, že sa to takto zmenilo?

Ďakujem.

Dobrý deň,

ovulačný hlien býva typicky taký ako ste ho opísali vyššie. Zmena hlienu nemusí nič znamenať, ale je vhodné vylúčiť anovulačné cykly. Bez vyšetrenia to však nie je možné potvrdiť. Vyhľadajte preto svojho ambulantného gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník