Ako zistím podľa výtoku, či mám ovuláciu?

javiemneviem
25. jún 2018

Vsade citam, ze ovulacia ma byt vytok ako vajecny bielok a natahovaci.
Citim mokro, vytok mam a je natahovaci, ale je biely...je to ovulacia?
Dakujem

amalia8
25. jún 2018

@javiemneviem treba si kupit ovulacny test 🙂. A taky priesvitny bielkovy vytok by mal byt, nie biely

pininka
25. jún 2018

Ak citis mokro to je spravne, ak uz mas husty biely tak to uz je po ovulacii.

javiemneviem
autor
25. jún 2018

@pininka vcera bolo sucho, dnes mokro a biele a uz je po? och...ako to vystihnem?

pininka
25. jún 2018

@javiemneviem to tazko takto povedat, je to ozaj uplne biele a huste? Lebo ak je aj ovulacia a vyschne to,tak to tiez vyzera bielo. Skus si zaznacit ten den kedy si mala mokro a ak chcete babo, vyskusajte buduci mesiac dva dni predtym mokrym dnom sa zacat snazit. Alebo ak este nechcete znac si kazdy mesiac tie dni. Mne to trvalo tiez asi pol roka kym som to spravne odpozorovala ale odvtedy presne viem kedy je ovulacia a trikrat som otehotnela na prvy sup.

javiemneviem
autor
25. jún 2018

@pininka je to pre mna tazke. Mam PCO syndrom - nemam ani menstruaciu. Je to natahovacie ako vajecny bielok, len biele...tak som sa tesila ze mozno ovulacia. Uz som muza poslala kupit aj ovulacny test...tak idem nato

dadus_ka
25. jún 2018

Doporucujem merat bazalnu teplotu, to zistis jednoznacne. Je to spolahlivejsie ako ovu testy ale musis merat aspon 2-3 cykli ono je mozne ze mozno z jedneho vajecniku ovulujes a z druheho nie alebo ze z oboch ano alebo nie. Pomoze ti to lepsie spoznať tvoje telo. Ja som podla toho zistila kedy mam ovu a aj tehotenstvo

pininka
25. jún 2018

@javiemneviem no skusajte, za to nic nedas. Mne napr ovulacne testy nikdy neukazali aj ked som vedela ze je ovulacia a aj som ostala tehu. Drzim palce.

nela6
25. jún 2018

@javiemneviem vie ti aj gyndos pozret, v case ak si myslis ze mas, vie pozret cez sono

andy57
25. jún 2018

@javiemneviem ak mas pco a si bez menzesu tak ovulacia to nebude, tu ti potvrdi len dr ja mam tiez pco

lilyianka
25. jún 2018

@javiemneviem na ovulačné testy sa nespoliehaj, ja ovulujem a testy mi vždy vyšli negatívne

javiemneviem
autor
25. jún 2018

Podľa toho čo píše na nete k ovu testom to ovu asi nebude...

javiemneviem
autor
25. jún 2018

@andy57 ahoj, avšak ja som napr ovu sem tam mala... keď som chodila na kontroly - cca každé dva týždne - kvôli iným zdrav problémom, stavalo sa mi že mi dr povedal že bude ovu, ale to sme sa ešte nesnažili...

javiemneviem
autor
25. jún 2018

@lilyianka a máš pre mna nejakú overenú radu? Sledujem aj krčkom maternice ale už som z toho jeleň...

andy57
25. jún 2018

@javiemneviem ale pisala si ze menzes nemas a.ovulaciu ano? To sa da? Lebo ja ked som nemala menzes ani ovulacia urcite nebola

lilyianka
25. jún 2018

@javiemneviem nevravím, že ovu testy sú zlé, len ja som ich urobila dosť a ani jeden mesiac pozitívny a pritom som bola u gynekológ, kt.ovu potvrdil a testy nie..
U mňa najistejšie je ísť k lekárovi.. ten ti presne povie kedy oči máš a či sa deje všetko ako má

javiemneviem
autor
25. jún 2018

@andy57 jasne, aj dr mi to vravel. Vraj má pacientky ktoré majú PCO ale mávajú ovuláciu. Ja však nemám inzulínovu rezistenciu ani zvýšený testosterón. Žiadny iný príznak. Hormóny mám úplne ok, no nemám kramy. len že tie vajíčka tam vidieť na ultrazvuku

andy57
26. jún 2018

@javiemneviem no u mna ovulacia bez menzesu nehrozi ja mam tiez na vajecnikoch milion malych vajicok

javiemneviem
autor
26. jún 2018

@andy57 tak verím, že by nás nenechal sa snažiť, keby si bol istý že ovu nemám 🙂 snáď 🙂

andy57
26. jún 2018

@javiemneviem tak zbehni nech kukne pre istotu na mokro by som sa pri pco nespoliehala veru, a ani na testy...

meredith83
8. júl 2018

Hormonalny profil mas ok a nemas kramy? ? Cystu nemas? Ako ty teda stanovil ze mas PCOS?

romea
8. júl 2018

Natahovací výtok je ok, to že je už biely až tak moc nie može ísť aj o infekciu človek nikdy nevie, test vyzerá slubne bud sa ovu blíži alebo už prebehla to však neznamená že len v čase ovu otehotnieš da sa dva tri dni pred a jeden den po ked máš PCO vajíčka dozrievajú a je ich veľa ale nemusia prasknúť, mám kamošku ktorá otehotnela skôr s PCO jak ja bez mám len jeden PCO a ona dva, treba chodiť na folukulometriu že či ti dozrieva vajícko a ked dr.povie že je tam dominantný folikul treba sa snažiť samozrejme pri PCO nemusí prasknúť a vyvinie sa v cystu preto tie chybajúce kramy alebo kramy raz za dva mesiace, ale to sa tiež da riešiť pichne ti pregnyl a vajíčko praskne a uvoľní sa, na začiatok by som ti poradila sarapis soju upravuje hormonalny cyklus a zvyšuje možnosť ovulacie, na to aby spermie lahšie prenikli ku krčku maternice ked maš taký sice ťahavý ale biely výtok ti odporúčam pre seed geel ktorý je to lubrikačný gel ktorý udržiava spermie v tomto gele a ked nemáš vhodné prostredie v pošve tak spermie nezabíja kto maže ten jede 🙂 sledovať si bazalnu teplotu a robiť si ovulačné testy poradia ti v skupinke BT meranie bazlnej teploty určite ti to pomože ked nemáš pravidlený cyklus je to na nervy poznam to ale stojí to zato 🙂 držím palčeky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre