Môže byť Ecoli v pošve vyliečená Jenamazolom?

Zodpovedané
7. jún 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

pred 3 týždňami som bola u gynekologičky, mala som problém so zapálením z intímnych vložiek. Spravila mi ster na kultiváciu s tým, že ide na dovolenku a výsledky sa dozviem o tri týždne. Kúpila som si Jenamazol a Imazol krém. Užila som 6 x Jenamazol a natierala som sa Imazolom dlhšie ako 6 dní. Teraz som sa dozvedela, že našla Ecoli.

Hygienu dodržiavam, análny sex nemám. Teraz sa mi zdá, že som v poriadku. Doktorka mi odmietla urobiť kontrolný ster, že keď nemám problémy, tak to už je v poriadku. Pokiaľ viem, Jenamazol nie je na Ecoli.

Môže byť Ecoli v pošve vyliečená Jenamazolom?

Ďakujem vopred za radu.

Dobrý deň,

nemôže. Jemazol slúži na liečbu kvasinkovej infekcie.

Neznamená to však, že si telo nemohlo s E.coli poradiť aj samo.

Ak nemáte ťažkosti, tak ster ani liečba nie sú potrebné.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník