Môže byť výtok príznak tehotenstva?

Zodpovedané
21. júl 2022

Dobrý deň,

chcem sa spýtať, mám taký žltkastý alebo krémový výtok bez zápachu redšej konzistencie, bez pálenia, bez svrbenia. Mešká mi MS 5. deň, inak MS pravidelná ako hodinky. Inak ma trápila viac ako týždňová bolesť hlavy a krížov. Na teste bol slabulinký duch, zopakovala som po dvoch dňoch od prvého a taktiež slabulinká druha čiarka.

Môže taký výtok byť príznakom tehotenstva?

Mám sa objednať ku lekárovi alebo počkať?

Ďakujem.

Dobrý deň,

zmena výtoku by mohla naznačovať tehotenstvo, avšak výtok býva priesvitný-belavý vodnatý.

Zopakujte si test ešte o dva dni. Čiarka by mala byť silnejšia. A kontaktujte Vášho gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník