Môže hnedý výtok znamenať ovuláciu?

Zodpovedané
5. júl 2022

Dobrý deň,

dnes sa mi objavil hnedý až krvavý výtok, môže to byť ovulácia?

Beriem antikoncepciu a som pozitívna na HPV. Ine problémy ako bolesti, svrbenie nemám...

Ďakujem za vašu odpoveď.

Dobrý deň,

pokiaľ beriete antikoncepciu, ovulácia je blokovaná.

Ak ste náhodou vynechali jednu tabletu alebo ste sa neoneskorili s jej užitím, tak krvácanie nastolo zo spádu hormónov.

Ak užívate antikoncepciu prvé tri mesiace, mimomenštruačné špinenie sa môže objaviť a nič sa nedeje.

Ďalšou možnosťou sú “ranky” na krčku, keď píšete, že máte HPV +. Prípadne polyp.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník