Čo znamená hnedý výtok počas ovulácie?

Zodpovedané
2. mar 2022

Dobrý deň,

mám 18 rokov a problém je, že mám výtok a svrbenie pošvy. V lekárni mi mama kúpila vaginalné tabletky Idelyn a Idelyn Beliema Expert krém. Toto mi pomohlo a nemala som svrbenie. Dostala som menzes a posledné dni ovulácie som mala hnedý výtok. Bolo tam aj trošku krvi.

O aký problém môže ísť?

Veľmi sa bojím ísť ku gynekológovi, ešte som tam nikdy nebola.

Ďakujem

Dobrý deň,

špinenie v strede cyklu pár dní počas ovulácie je normálne, netreba sa obávať. Pokiaľ ťažkosti ustúpili po doužívaní preparátov čo ste uviedli, tak problém pominul a nie je potrebné ho ďalej riešiť.

Pokiaľ by bolo špinenie častejšie kedykoľvek počas cyklu, prípadne by ste mali iné ťažkosti, nebojte sa vyhľadať gynekológa. On je tu na to aby Vám pomohol a nie naháňal strach 😉.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník