Môže ísť v 14. týždni o mimomaternicové tehotenstvo?

Zodpovedané
24. mar 2023

Dobrý deň,

mala som pozitívne tehotenské testy. Poslednú menštruáciu som mala 16.12.2022. Následne 20.1.2023 som bola u gynekologičky. Podľa nej nie som tehotná. O 2 dni som začala špiniť striedavo aj krv asi 3 týždňe. Mala som aj bolesti v krížoch a podbrušku. Po troch týždňoch špinenie skončilo aj bolesti. Teraz mám len také veľmi slabé akoby tlaky asi pri vajcovode.

Môže ísť v 14. týždni o mimomaternicové tehotenstvo?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je tehotenský test negatívny, tehotná nie ste.

Nález som nevidela, preto sa bližšie vyjadriť nemôžem.

Pokiaľ máte bolesti, ideálne je opakovane vyhľadať ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník