Môže pohlavný styk zapríčiniť predčasné otváranie sa a skracovanie krčka maternice?

Zodpovedané
4. feb 2022

Dobrý deň,

som v 30. týždni a od 28. týždňa mám mäkký krčok maternice (CS2), plod hlavičkou nalieha. Cervikometriu som mala v poriadku 4,1 cm. Ani otvorená nie som. Doktor mi povedal len toľko, že sa nemám namáhať. Styk vyslovene nezakázal, no bojím sa. Nechcem, aby som predčasne porodila.

Aký je Váš názor?

Môžem mať ešte styk do pôrodu?

Ďakujem

Dobrý deň,

mäkký krčok, primeranej dĺžky bez pootvorenia nie je úplne zlý nález.

Ja by som osobne počkala a doporučila by som mať pohlavný styk až po 36. týždni.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník