Môžem si nasadiť Clostilbegyt bez toho, aby som išla k lekárke na folikulometriu?

Zodpovedané
27. jan 2022

Dobrý deň,

minulý rok v novembri som mala nasadený Clostilbegyt od 3. - 7. dňa cyklu. O bábo sa snažíme 6 mesiacov. Sme zdraví, ale otehotnieť sa nám nedarí . V novembri som mala jeden dominantný folikul. Pauzu sme si dali až doteraz. Dnes som dostala menzes. Doma mi ostali ešte Clostilbegyt tabletky 5 ks.

Môžem si nasadiť Clostilbegyt od 3. - 7. dňa cyklu bez toho, aby som išla k lekárke na folikulometriu?

Ďakujem

Dobrý deň,

bolo by vhodné vyšetrenie aj pred nasadením, ale určite aj v strede cyklu. Nie je to časté, ale občas môžu vaječníky zareagovať až prehnane a v tom prípade sa otehotnieť vyslovene zakazuje. Nehovoriac o sprievodných komplikáciách.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník