Môžem užívať Leverette počas dojčenia?

Zodpovedané
31. jan 2023

Dobrý deň,

na gynekologickej prehliadke som sa pýtala lekárky, či je v mojom prípade možné užívať HAK, keďže dlhodobo dojčím. Povedala mi, že mi predpíše takú, ktorá je bezpečná aj počas dojčenia. Po odberoch som dostala recept na Leverette, ktorú som užívala aj pred tehotenstvom. V príbalovom letáku je však uvedené, že sa pri dojčení neodporúča.

Nerada by som ohrozila svojho syna, preto si chcem overiť, či túto HAK môžem užívať?

Ďakujem pekne za odpoveď.

Dobrý deň,

Leverette sa nemôže užívať počas dojčenia. Pravdepodobne sa stala chyba. Kontaktujte ambulantného gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník