Môžem užívať Ciphin 500 počas dojčenia?

Zodpovedané
14. feb 2020

Dobrý deň,

mám 9 mesačného syna, ktorého dojčím a môj gynekológ mi zistil na prehliadke zápal. Predpísal mi Ciphin 500 s tým, že to je antibiotikum, ktoré môžem užívať aj počas dojčenia.

Doma som otvorila pribalový leták a tam bola iná informácia.

Aký je Váš názor?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

antibiotiká prechádzajú do materského mlieka.

Za najbezpečnejšie počas tehotenstva aj dojčenia sa považujú penicilínové antibiotiká.

Skúste sa ešte raz obrátiť na svojho lekára, či by Vám nemohol radšej predpísať iné antibiotiká. Samozrejme závisí od pôvodcu zápalu.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová