Mykóza alebo hemoroidy pri svrbení konečníka?

Zodpovedané
17. júl 2022

Dobrý deň prajem, pani doktorka,

mám mykózu a beriem Macmiror, po druhom dni cítim podstatnú úľavu, avšak sa pridalo aj svrbenie konečníka.

Môže to byť mykóza alebo hemoroidy?

Neviem totiž či použiť Canesten krém alebo si kúpiť masť na hemoroidy. Ospravedlňujem sa za takú otázku, ale nikdy som s hemoroidmi problém nemala a myslím, že to môže byť spôsobené skôr mykózou, ale čítala som, že Canesten a Macmiror sa nesmú používať naraz.

Môžete mi, prosím, poradiť?

Ďakujem.

Dobrý deň,

skôr pôjde o kvasinkovú infekciu, ktorá sa rozšírila aj na vonkajší genitál. Macmiror je širokospektrálne liečivo, ktoré obsahuje aj antimykotikum. Existuje aj vo forme masti, je však na predpis. Ak ho doma nemáte, skúste Canesten lokálne na postihnutú oblasť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník