Od ktorého týždňa sa už pohlavie plodu nezmení?

Zodpovedané
10. dec 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom pohlavia bábätka.

Od ktorého týždňa sa už pohlavie plodu nezmení?

V ktorom týždni má už vyvinuté pohlavie tak, že sa už lekár nezmýli a ani sa už nemôžem nič zmeniť?

Je morfologicky ultrazvuk presnejší pri určení pohlavia dieťaťa ako ten, ktorý má ambulantný gynekológ?

Ďakujem

Dobrý deň,

ultrazvukový špecialisti dokážu s veľkou pravdepodobnosťou určiť pohlavie už na konci prvého trimestra.

Morfologický ultrazvuk sa realizuje v 20. týždni. Vtedy je plod už dostatočne veľký a pohlavie by mal vedieť určiť každý ambulantný gynekológ bez väčších problémov.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník