Pomáha serkláž zastaviť skracovanie/otváranie krčka?

Zodpovedané
15. okt 2022

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o podrobnejšie vysvetlenie serkláže. Mala som lievikovité otváranie krčka zvnútra, funkčná časť len 20 mm, lievik 15 mm. Spravili serkláž, následne cervikometria 28 mm, neskôr 26 mm a opäť 20 mm, po mesiaci od serkláže, teda na pôvodnej hodnote funkčnej dĺžky.

Pomáha táto serkláž aj pri vnútornom otváraní, skracovaní krčka?

Môže sa teda aj ďalej skracovať, aj keď je zašitý?

Alebo to bráni iba aby sa krčok neotvoril zvonku?

Bola som v tom, že ten steh drží celú funkčnú časť, preto Vás chcem poprosiť o lepšie vysvetlenie.

Ďakujem veľmi pekne.

Dobrý deň,

serkláž pomáha mechanicky krčku, aby sa neotvoril. Steh sa vedie dookola po obvode krčka a ukončí sa uzlom. V tej časti pevne drží. Ostatná časť sa môže meniť. Avšak pri kontrakčnej činnosti sa môžu stehy začať prerezávať.

Snažte sa ležať, oddychovať, užívať doporučenú terapiu.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník