Prečo je plod menší?

Zodpovedané
14. jan 2023

Dobrý deň,

chcem sa opýtať na váš názor. Podľa MS som v 8. tt ale včera na prvom vyšetrení dr. zistil, že plod je menší o 2 t, takže aj veľkostne sedí vraj na 6. tt. Na ultrazvuku bolo vidno žĺtkový vak a plod ale srdiečko ešte nie. Som obj. o 3 t na kontrolu, v akom to bude štádiu. Najhoršie na tom je to, že vyšetrenie začal vetou, že nevie, či to bude dobré tehotenstvo. No potom pozrel a povedal, že asi áno, dobré, akurát že nemá 8. tt, ako mu to vychádza podľa MS.

Je to moje tretie tehotenstvo a prvé dve som nič také nezažila, všetko sedelo podľa MS a boli bezproblémové. Preto teraz neviem, ako to mám chápať z jeho strany.

Resp. prečo je plod menší, a či mi môže niečo hroziť, prípadne čo to znamená?

Ďakujem za objasnenie.

Dobrý deň,

ak bude tehotenstvo v poriadku, tak došlo k oplodneniu pravdepodobne neskôr a nie v čase očakávanej ovulácie. Ovulácia bola posunutá.

Výsledok bude jasný až po kontrolnom vyšetrení.

Držím Valm palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník