Veľkosť plodu je menšia o dva týždne. Stretli ste sa s tým?

2. sep 2022

Ahojte, dnes som bola na prvej kontrole v tehotenstve :( a necakali ma velmi dobre správy.
Podla MS by som mala byt 8+1, ale ultrazvuk ukazal iba 6+1.
Embryo meralo cca 4mm, na gestacny vacok sa Dr. vyjadrila ze je pekny pravidelny, ale teda plod by mal byť uz vacsi. Srdiecko mi zatial tiez nepotvrdila :(
Je to pre mna o narocnejsie ze tento rok som uz jedno babatko prisla v 9tt MA a nechcem aby sa scenar zopakoval 😢
V utrok idem znova na ultrazvuk aby sme sa pozreli ci rastie alebo nie.
Spinenie ani krvacanie vôbec nemam...praveze vsetko vyzeralo byt v poriadku preto nechapem. 😔 Som z toho celeho velmi sklamana preco sa to deje. Myslite ze stale je tam aspon nejaka sanca?

zojanka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tehotna40
2. sep 2022

Mala som to tak isto. Nič sa neboj nabudúce bude bit srdiecko ako zvon. Mala som neskôr ovulaciu, cele tehotenstvo bola malá 2 týždne pozadu, posúvali mi 2x aj termín pôrodu. Malá sa narodila v deň termínu 49cm 3650g. Držím palce a prajem veľa zdravia 🙂

lejla77
2. sep 2022

Ja som to tiež tak mala - 2 týždne a už tu mám 15 ročného chalana 🙂

autor
2. sep 2022

@tehotna40 lenze ja si nemyslim ze u mna bola ovulacia posunuta, teda neviem ci je mozne aby bolo mensie aj pre iny dôvod ako ovulaciu, ale ja som mala poslednu MS 7.7. a uz 30.7. mi test ukazal slabucku ciarku co bolo 3-4 dni pred terminom MS

andy57
2. sep 2022

ano, lebo som mala dlhe cykly 🙂 takze bola neskor ovulácia... nie kazda ma presne 28 dnovy cyklus, nestresuj, najpresnejisie su merania v 12tt aspon tak mi povedal dr. Teraz som uz v 28tt a povedal, ze tam uz nie je taky rozdiel, ale ze len cca tyzden

deti95060810
2. sep 2022

že či.. raz menšie, raz väčšie - kde ako. Nič si z toho nerob, ani lekár presne nevidí čo ako... 2 týždne je ešte norma...

zuzuliennka1
2. sep 2022

to su len odhady vsetko 🙂 nestrachuj sa. mne zas vychadzalo toto pocitanie popredu, syn bol zas az “prilis velky” na to, v akom som bola tyzdni, a nakoniec sa narodil s uplne normalnou velkostou aj vahou 🙂 necelych 3,5kg a 54cm

terka224
2. sep 2022

Ja som to tak mala aj v prvom aj druhom tehotenstve 🙂 mám dve krásne deti, nebojte sa 🙂

autor
2. sep 2022

a nemyslite ze v utorok je na kontrolne sono skoro? Obavam sa ze do utorka sa toho vela nezmeni..asi som sa mala pytat na neskôr :/

nina004
2. sep 2022

Mám doma 17m syna,ktorý bol od začiatku o 3 týždne mladší. Teraz čakáme dievčatko a tiež je skoro o tri týždne mladšia. Mala som neskôr ovuláciu. Môj dr z toho nič nerobil. Na začiatku som bola u neho každý týždeň a sledoval či rastie ako má. Nakoniec mi termín pôrodu určili podľa prvého screeningu.

autor
2. sep 2022

@nina004 ked je posunuta ovulacia ano to chapem, lenze u mna to asi nebude ten pripad 🙄 teda neviem o tom ze by bola posunuta kedze cyklus mavam 28-29dnovy

autor
2. sep 2022

@nina004 ale aj tak dakujem za takuto spravu, aspon malicku nadej mi dava ❤

jaga18
2. sep 2022

Mala som to takto pri 3 tehotenstvach. 2 z toho zdravé deti a raz MA. Treba dúfať, držím palce.

autor
2. sep 2022

@jaga18 🙏 dakujem a boli dôvodom posunute ovulacie?

jaga18
2. sep 2022

Neskoršie uhniezdenie a posunutá ovulácia- pri 28 dnovom cykli ako hodinky .

autor
2. sep 2022

@jaga18 tiez mam taky cyklus tak mi to nejde do hlavy ako by mohla byt posunuta ovulacie ked presne aj viem kedy bol posledny krat sex...ale tak kiezby to bolo len tou ovulaciou

nina004
2. sep 2022

Ja som teraz tiež presne vedela ,kedy bol sex a aj ovulácia, lebo sme druhé bábo vôbec v pláne nemali,tak sme si dávali pozor. Takže mi to vôbec s termínom pôrodu nesedí. Ale malá rastie ,tak ako má podľa všetkých tabuliek 🤷Uvidíš budúci týždeň ,čo ti dr povie. Bude vidieť na ultrazvuku či sa vačok zväčšil ,tak ako mal a možno v ňom už bude aj mimi.

autor
2. sep 2022

@nina004 ono tam bolo uz aj teraz :( ale malo len 4mm..kiezby aspon srdiecko uz bilo ked pojdem v utorok..

autor
2. sep 2022

@nina004 a mozem sa spytat, kedy ti az potvrdili srdiecko kedze babo je o 3tyzdne od zaciatku mensie?

mon_day
4. sep 2022

Ja som to mala rovnako a bol to MA. Snad to nebude tvoj pripad. Drzim palce🍀🤍

autor
4. sep 2022

@mon_day uz som si jeden prezila, bolo to strasne :( nechcem to zazit znova

zojanka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
4. sep 2022

@zojanka u mna to srdiecko zatial nebolo :( zial a tiez som si neni vedoma ze ta ovulacia bola nejak vela posunuta, ale zas boli sme na dovolenke v zahranici, tak mozno trosku stres spravil svoje neviem

autor
7. sep 2022

ahojte, tak bola som vcera na kontrole ziadna zmena, teda namerala tento krat 5mm nieco...ale povedala ze to je tym ze to robi ultrazvuk taketo rozdiely , srdiecko stale nebilo...idem este raz o tyzden :(

zuzuliatko18
7. sep 2022

Aj ja som to tak.mala, lekar mi posuval o cca 10 dni ootom .aj termin porodu. Drobec rastol .pekne, Len som mala.posunutu ovulaciu a to mam kratucky cyklus, cca 25 dni. Maly ma.uz skoro 2.5 roka😊

mon_day
7. sep 2022

Ah. Velmi ma to mrzi😔 ja som to mala rovnako. Cas je najlepsi liek.. ked sa ti to stalo 2x aspon ti porobia vysetrenia preco sa to deje. Snad sa najde pricina a nabuduce uz bude vsetko ok.

autor
7. sep 2022

@mon_day a tiez si musela kyretaz? bojim sa toho :(

mon_day
8. sep 2022

Ano musela. Ale zacala som krvacat doma, najprv slabo a vecer som uz mala velke bolesti, myslim ze to boli normalne kontrakcie a potom som zacala riadne krvacat. Az tak, ze som stracala vedomie a musela po mna prist zachranka. V nemocnici spravili sono a zistili, ze plod je stale dnu, tak museli spravit kyret. Takze ja by som druhykrat sla rovno na kyret, lebo toto bol otrasny zazitok...
Kazdy zakrok ma svoje rizika, ale toto nieje az tak narocne a hlavne v dnesnej dobe, to uz robia lavou zadnou.
Drzim palce. Bude dobre 🤍

autor
8. sep 2022

@mon_day boze :( a kontrakcie ake silne? ako silna menstruacia? alebo ako ked sa rozbieha pôrod? vôbec si to neviem prestavit...a v ktorom si bola tyzdni ak sa mozem spytat?

mon_day
8. sep 2022

Normalny porod som nezazila tak nvm, ale myslim, ze take. Do 10tt mi doktorka odporucila pockat, ale kedze sa nic nedialo tak som sa mala objednat na kyret, to iz bol 11tt.. Velmi silne bolesti krizov a brucha.. cez den to nebolo take hrozne, asi raz za polhodinu ma zabolelo, no vecer uz kazdu minutu. Tak ze minutu mi bolo vpohode a v dalsej minute bolesti. trvalo to takto asi 2h a potom to krvacanie. Sedela som vo vani a slo to vsetko naraz von. Krv a take velke zhluky krvy. Plod nevysiel, ale nakoniec neviem co by som robila keby este aj to zbadam. Uz toto bolo dost nechutne. Ja by som to uz zazit nechcela, ale prezit sa to da.. no ako citam, kazda zena to ma inak. Niektorej to ide postupne a bez bolesti.. ak sa necitis na kyret, tak este pockaj. Sprav si aspon predoperacne vysetrenia a ak by bolo velmi zle sla by si do nemocnice.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre