Prečo mám bolesť podbruška?

Zodpovedané
28. jún 2021

Dobrý deň,

menštruácia mi mešká viac ako týždeň. Mám bolesti brucha, vaječníkov, maternice a podbruška ako keby som mala už menštruáciu dostať. No stále nič.

Dnes ráno som si robila tehotenský test a vyšiel negatívny. Pri sexe ma to veľmi bolí. Mávam biely výtok a stále jem.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý večer,

najčastejšou príčinou meškania menzesu spolu s bolesťami podbrušia, v prípade ak je tehotenský test negatívny je cysta na vaječníku. Príčin však môže byť viac. Napríklad prechladnutie a s ním spojený zápal ženských pohlavných orgánov.

Je vhodné navštíviť ambulantného gynekológa, ktorý zrealizuje potrebné vyšetrenia a kontrolný ultrazvuk. V prípade ak vylúči zápal a na ultrazvuku sa objaví cysta vaječníka, nemusíte sa báť, ide o pomerne častú situáciu. V drvivej väčšine prípadov cysta sama praskne a vstrebe sa.

Následne máte dve možnosti - počkať kým príde menzes sám, alebo sa pichne injekcia na vyvolanie menštruácie.

Držím palce

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník