Prečo mám počas snaženia sa o bábo nepravidelný menštruačný cyklus?

Zodpovedané
23. feb 2022

Dobrý deň,

s partnerom sa snažíme o bábätko cca 8 mesiacov, ale bohužiaľ sa nám nedarí. Mojím problémom je to, že od septembra sa stretávam s nepravidelnou menštruáciou, ktorá niekedy príde na 32. až 35. deň. Môj obvyklý cyklus bol každých 28 dní. S ovuláciou zvyčajne problémy nemávam.

Čo za tým môže byť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

bude potrebné vyšetrenie u Vášho gynekológa, ktorý sa bude vedieť po komplexnom vyšetrení a zhodnotení zdravotného stavu presnejšie vyjadriť. Určite bude treba ovuláciu overiť aj objektívne a prípadne doplniť odber hormonálneho profilu.

Pri snažení sa o počatie sa doporučuje mať pohlavný styk 2-3x týždenne v rámci celého cyklu, nie iba v období očakávanej ovulácie. A to z dôvodu, že ovulácia môže byť predovšetkým pri nepravidelnom cykle posunutá.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník