Nepravidelný menštruačný cyklus

lenna255
14. dec 2021

Dievčatá potrebujem radu. Toto je moj MC, mám ho brať ako absolútne nepravidelný? Snažíme sa s priateľom o bábo. Tento mesiac som bola na gynde okolo 23 dc a doktorka mi povedala že pravdepodobne ovulácia neprebehla. Ovuláciu si neviem z tohto absolútne vypočítať a bojím sa že bude len ťažké otehotnieť. Máte niake osvedčené rady ako si zpravidelnit MC ?

ivangeline
14. dec 2021

Hmm. Nemala si v obdobi dlhsieho cyklu stres?
Mozes skusi PPR. Moze pomoct. plodar.sk

veronice
14. dec 2021

Nemas problem s vahou? Mne takto skakal cyklus ked som bola obezna. Zhodila som 25kg a odvtedy mi to chodilo ako hodinky 28,max 29.den
Inak neviem poradit... Resp. Ako uz bolo spomenute, tak skusit metodu PPR a podla toho sa naucit odhadnut ovulaciu. Velmi drzim palce 🍀

mirabilis
14. dec 2021

Ja chcem len povzbudiť, ja som mala celý život 30-60 dnové cykly každý mesiac inak, nikdy som si nevedela nič naplánovať a napriek tomu som dva krát prirodzene otehotnela. Nebolo to síce na "prvý šup" (obe cca 9-12 mesiacov) a netušila som kedy je ovulácia, proste sme to skúšali priebežne počas mesiaca. Ak by bol problém určite treba riešiť aj s mudr, ale dá sa aj s takýmto cyklom ak nie je nejaký vážnejší problém 🙂.

lyci
14. dec 2021

@lenna255 ja by som urcite skusila alchemilkovy caj. mne pomaha na vsetko