Prečo mám ružový výtok?

Zodpovedané
18. feb 2022

Dobrý deň,

pred štyrmi dňami som si z ničoho nič všimla ružový výtok. Neskôr som mala časté nutkanie na toaletu. Usúdila som, že ide o zápal. Spravila som si urologický čaj a prešlo.

Dnes si opäť všímam ružový výtok, ale žiadne pálenie, svrbenie, zápach, bolesti. Len ten slabo ružový výtok. Tehotná nie som. Posledná menštruácia skončila 3. februára, nasledujúca by mala prísť cca 3. marca. Ešte sa mi ustáľuje po pôrode.

Môže ísť o zápal?

Viete mi odporučiť niečo z lekárne?

Na vyšetrenie ku gynekologičke veľmi nemôžem ísť, nemá mi kto postrážiť dieťa. Pred týmito problémami som mala s manželom styk, ktorý jeden moment zabolel, ale nič hrozné.

Môže ísť aj o poranenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

drobné poranenie by krvácalo iba chvíľočku. Pokiaľ to tak bolo, môže ísť o krvácanie v dôsledku poranenia.

Druhou možnosťou je krvácanie pri ovulácii, keďže ste zhruba v strede cyklu.

A treťou možnosťou je ranka na krčku.

Potrebujete vyšetrenie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník