Progestanelle - výtok

siimonna
18. mar 2023

Ahojte som momentálne 22tt+5

Užívala niektorá z vás progestanelle počas tehotenstva?
Donedávna som vkladala rano a večer a posledne cca 2 týždne ich užívam ( jem ) 1x večer ale všímam si poslednou dobou že mám vytok , ako pri vkladaní ( vytok väčšinou počas dňa ) Môže to byť z progestanelle aj keď ich jem ?
Vytok je taky mliečny ... Nemám žiadne iné problémy ako zápach výtoku alebo svrbenie,pálenie...

Vopred ďakujem za odpovede. ♡

anavixy
18. mar 2023

doteraz si vytok nemala? mne to pripada ako normalny klasicky tehotensky vytok 🙂

siimonna
autor
18. mar 2023

@anavixy doteraz som to tak akosi nevnimala, kedze som si vkladala dost dlho tiez progestanelle,ale presne som čítala že v 2trimestri si bežné tieto vytoky tak snáď je to v poriadku
🙂

mariamisko
18. mar 2023

@siimonna mliecny biely nevadi to je bezne v tehu a dokonca aj vo vacsom mnozstve...ja som v 9tt a uzivam duphastom a mam zlty az zeleny a ten uz je problemovy v mojom pripade uz ide o bakterie...

siimonna
autor
19. mar 2023

@mariamisko ten žltý je nejak výrazne žltý alebo len taky bieložlty ? Ja som si dnes ráno presne taký slabučko žltý s bielym všimla. Počkám asi do utorka na kontrolu u gyndy , keď nemám iné problémy asi nejdem na pohotovosť s tym....

mima1608
19. mar 2023

@siimonna ahoj, ja som brala progestanelle kvôli špineniu cca 6 týždňov. Už neberiem. A výtok pokiaľ nie je nejako zafarbený, nesvrbi, nepáli, nepáchne je úplne v pohode 😊 ja mám také silné, že si občas intímku musím dať. Doktorke to vždy vravím na poradni a vždy mi povie to isté - že to je normálne v tehotenstve.

mariamisko
19. mar 2023

@siimonna vela som citala clankou a pisali ze bledo zlty je v tehu vpohode nakolko to moze byt sposobene zvysenym mnozstvom progesteronu...no ak uz ide o husty a pali ide o infekciu...mne vzala vyter vo stvrtok cakam vysledok a medzitym mi vravela ze si mam kupit vitagyn c masticku z vonku...

siimonna
autor
20. mar 2023

@mima1608 tak to je potom v poriadku zrejme , zajtra idem na poradňu som zvedavá čo povie

mariafraterova
13. máj 2023

Ahojte baby idem si k vám po radu som po 2x zamlknutých potratov po 2 rokoch som teraz otehotnela sledujú má na hematologii poslednú menštruáciu som mala 5.4.2023 mala som mať ďalšiu 3.5.2023 ale neprišla spravila som si test po 4 dní meškania jedna palička silnejšia druhá slabšia hneď ako som zistila že som tehotná utekala som u ginekologa ten mi povedal že. Ešte není vidno nič bolo tam že take malíčke veľmi a že on neviee lebo utrazvuk hneď neukáže povedal mi že môže byť aj mimomaternicové ale zatiaľ nevie posúdiť beriem anopyrin100mg a dal mi aj progestenelle 100mg 2-0-3 dve ráno do pošvy a 3 večer není to podľa vás veľa dávkovaní bojím sa už som si prešla stým 2x potratila som 3 krát by som to nezvládla ... Zatiaľ nešpinim ani nekrvacam . Ďakujem za rady ..

mariamisko
3. jún 2023

@mariafraterova ja som po 2 potratoch opat otehotnela a uzivala som duphaston aj progestanole takze tiez dvojita davka estrogenu a udrzalo sa tehotenstvo...nemusite sa obavat

lacny_predaj
28. nov 2023

Ahojte neostal niektorej progestanelle?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre