Prečo mám špinenie aj mimo cyklu?

Zodpovedané
2. dec 2022

Dobrý deň,

od minulého mesiaca som začala špiniť hnedastým výtokom aj mimo menštruácie. Mala som bolesti a išla som ku gynekológovi, ktorý mi predpísal atb s tým, že mám napísanú v aplikácií poisťovne diagnózu akútna vaginitída. Tesne po dobratí atb som začala menštruovať, a po menštruácii špinenie aj bolesti ustúpili, mesiac po dobratí atb mám opäť tesne pred menštruáciou a asi od ovulácie som začala opäť špiniť a mám taký tlak v podbrušku.

Čo to môže byť?

Mám ísť opäť k lekárovi a zase antibiotiká?

Ďakujem.

Dobrý deň,

príčina špinenia môže byť rôzna. Zápal, nález na krčku, polyp, hormonálna príčina,…

Je potrebné pátrať po príčine a liečiť podľa diagnózy.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník