Prečo mi mešká menštruácia a mám rôzne ťažkosti?

Zodpovedané
22. dec 2022

Dobrý deň prajem,

v októbri som mala cystu na vaječníku, ktorá po užívaní liekov praskla. O 3 týždne sa mi urobila ďalšia, ktorá mala 5 cm. Lekár mi hneď dal lieky, aj tá cysta praskla, a k tomu ešte lieky aby som dostala menštruáciu. Teraz mám problémy, celý mesiac december som nedostala menštruáciu, strašne ma bolí chrbát a tlačí mi tá bolesť k zadku. Mám náhle močenie, bolesti brucha a problém so stolicou. 3 dni mám hnačku, ďalšie tri dni zápchu, stále som unavená, nič nevládzem a k tomu mám ešte vodnatý výtok. Spodnú bielizeň si mením každé dve hodiny. Pred mesiacom mi bral lekár krv na onkomarkery, mala som OK (tehotenstvo je vylúčené)

O čo sa môže jednať a ako to riešiť?

Ďakujem vám za odpoveď.

Dobrý deň,

je možné, že sa Vám cysta opäť vytvorila. Určite vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí. V rámci prevencie vzniku cýst je vhodné zvážiť nasadenie hormonálnej antikoncepcie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník