Prečo sa mi menštruácia 3 roky po pôrode skrátila?

Zodpovedané
28. nov 2022

Dobrý deň,

mám 32 rokov, pred pôrodom som mala cyklus v rozmedzí 28 až 33 dní, občas sa stalo, že mi cyklus zblbol a nebol pravidelný. A potom mi perióda pokračovala zas rovnako ako každý mesiac pravidelne. Mám tretie dieťa, menzes som po pôrode dcéry dostala po pol roku od pôrodu. Ešte kojím 2 až 3x do dňa (viac menej iba uspávanie), dcéra bude mať v januári 4 roky. Môj cyklus bol prvý rok po pôrode od 28 až 35 dňový. Teraz posledný rok som si všimla, že cyklus sa mi skrátil a dostávam menzes od 26. dňa po 33. deň v mesiaci.

Je, prosím vás, toto skoršie prichádzanie menzesu v poriadku?

Všimla som si aj zmenu intenzity krvácania, pred pôrodom dcéry som mávala menzes silnejší, trval cca 6 dní pravidelne, po pôrode mám menzes v rozmedzí 4 až 6 dní a intenzita je silná, len viac-menej prvé 2 dni.

Neviete prečo sa cyklus skracuje?

Je to v poriadku?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

podľa popisu sa mi zdá byť tak intenzita ako aj dĺžka cyklu úplne v poriadku. Ak by ste chceli korigovať jeho pravidelnosť, prekonzultujte možnosti s Vaším gynekológom.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník