Silná a dlhotrvajúca menštruácia v 35. rokoch

renula05
30. okt 2018

Som 3 roky po druhom pôrode, bez antikoncepcie 18 mesiacov a mám 35 rokov. Posledný rok mi začal menzes dosť blbnúť, z pravidelneho 28 dňového cyklu s 5-6 dňami menzesu zmena na 21-34 dňový cyklus so 6-9 dňami menzesu. Zmenilo sa aj krvácanie, 3 dni slabé, potom 3 dni silné a až potom začína slabnúť.Podla lekára je to normálne, že vekom sa menzes zhoršuje.. Cítim sa veľmi nekomfortne, posledné 3 mesiace aj napriek veľkej vložke vždy pretečiem. Najhoršie je, že aj pri cestovaní z práce sa to stáva a naozaj v tomto veku mi to príde veľmi trápne, ísť domov v znečistenom oblečení. Používam vložky, tampóny mi nerobia dobre, znesiem jeden a ďalší mám problém zaviesť.

ataz
30. okt 2018

prežívam to isté už 5r ☹ bolo to úplne tabuľkové s antikoncepciou, ale pre zápal žíl, už nemôžem...tampony tak 2-3 viac neznesiem - za celé obdobie...používam Molimed mini a prvé 2dni midi - inak by som ani do práce nedošla...inak som v prvé dva dni minula aj 30-40 vložiek 😖 skús...

pininka
30. okt 2018

A nenavrhol ti hormonálnu profil? Lebo mne vždy blbol menzes ale po 30tke to bola čistá katastrofa. Dala som si urobiť hormonálnu profil a zistili mi,že v druhej časti cyklu mám velmi malo ženských hormónov, akoby som išla do prechodu. Na endokrinologii zasa zistili že štítna žľaza ok, ale mám vysoký testosterón čo samozrejme nieje ok. Tak som brala rok antikoncepciu a dalo sa všetko do poriadku, keďže som však nechcela brat hormóny ďalej,tak som prestala a na druhý mesiac som bola tehu 😁. Po pôrode mi opäť mešká, ale zatiaľ je to ešte únosné, ale mám ju tiež dosť silnu.

matkamirko
30. okt 2018

@renula05 mala som podobny problem. Trosku mi to zlepsil vitamin C. Ale az teraz pred par mesiacmi som zacala jest rakytnik,a cyklus mam pravidelny,MS uplne normalnu. Tak neviem,ci je to iba nahoda,alebo.. Ja som pri silnej MS vzdy pouzivala ascorutin,plus od dr normalne lieky na zastavenie krvacania,a teraz pravdepodobne vysoky podiel C vit.v rakytniku,mi MS upravil. Vzdy je za zmenou MS stres,hormony..

kiwi3
30. okt 2018

@ataz uplne staci menstruacny poharik a jedna normalna vlozka, ja si to nemozem vynachvalit. keby som ho nemala, tak je po noci vsetko skor ako po jatkach

viellik
30. okt 2018

@kiwi3 Menštruačný pohárik je pohodlný? Som o tom už dávnejšie počula, ale neviem si predstaviť akoby som si ho zavádzala :-O

twinflame
30. okt 2018

@renula05 moze to byt aj priznak chudokrvnosti. Cim menej zeleza, cim je zena chudokrvnejia, tym silnejsia menstruacia. Chcelo by to nejake testy, na zelezo, na hormony, ako tu radili vyssie.

renula05
autor
30. okt 2018

@pininka No nenavrhol mi nič, najprv bol problém s cystou, to som týždeň pred MS začala špiniť, niekedy aj 10 dní pred. Potom 6 dní MS a bolo. Pred rokom som pri preventívke hovorila lekárke, robili iba testy na štítnu a to že je v norme.Len teraz je to čoraz nepríjemnejšie, nosím v čase MS so sebou preventívne aspoň legíny a nohavičky, keby sa cestou do/z práce niečo prihodilo. Len chodím busom, nie autom a teda predstava že po sebe nechám na sedadle krvavý fľak mi nepridáva.

renula05
autor
30. okt 2018

@kiwi3 Si s pohárikom spokojná? Už som nad tým rozmýšľala, len som sa zatiaľ neodhodlala.

pininka
30. okt 2018

@renula05 jasné, chápem ta, určite to treba riešiť. A nenechať len tak. Aj mne povedal jeden doktor že čo chcem mať po dvoch deťoch normálny menzes a moja gynekologická si tukala na čelo,že čo to rozprava,že všetko sa dá. Ja teraz budem musieť istz keďže má pri poslednej sekcii sterilizovali mám také stavy,že aj mimo cyklu, napr 5 dní po menzese mám spomenie, to som nikdy nemala a nemá to žiaden súvis s ovulaciou. Neviem či je to cystaz alebo čo to je,ale.tiez mi to vadi,som v meste a cítim ako mi tam niečo vyteká.

renula05
autor
30. okt 2018

Antiku som brala 2 roky pred prvým dieťaťom, potom som pokračovala rok po pôrode, nahradila som ju potom na rok telieskom. Teliesko mi nerobilo dobre, znova na antiku a po 7 rokoch som so zdravotných dôvodov znova prestala. Zadaril sa druhý syn, znova som brala antiku na 1 rok, lenže kvôli kŕčovým žilám som na odporúčanie lekárky skončila. Hormóny už by som do seba nechcela len tak dávať...

kiwi3
30. okt 2018

@viellik
@renula05 ano, podla mna je to super, len treba mat vhodnu velkost. v konecnom dosledku to aj dost setri peniaze a zivotne prostredie. nevyhody su len, ze ho treba pred kazdou mestruaciou vyvarit a vylievat (cize treba mat aspon v praci zachod s umyvadlom alebo nosit vlhcene vreckovky). inak velmi fajn, co sa tyka cistoty a tak. a este na neho netreba zabudat, lebo je fakt taky pohodlny, ze pokial cloveka nieco neboli, tak ani nevie, ze ma menstruaciu

pininka
30. okt 2018

@renula05 ja som ten istý prípad, pre zle výsledky z hematologie vôbec nemôžem tabletky.

simsalabim
30. okt 2018

@renula05 odporucam poharik+vlozku. A urcite skus pit caj rebricek+hluchavka+alchemilka na upravu cyklu. A par dni pred menzesom a hlavne cez caj z kapsicky pastierskej, pripadne tinkturu z nej. Vyrazne zmiernuje krvacanie. Ale nemoze sa pit stale, tak len okolo menzesu.

ataz
30. okt 2018

@twinflame ja mám stredne ťažký stupeň anémie, kvoli mesač. stratám, no podľa výsledkov odberov, hematologička nevidela dôvod na tak silné krvácanie, gynekológ takisto nie, tak asi som mimozemšťan 😀 nad pohárikom som uvažovala, ale aj gyn. mi povedal, že pri tak silnej menštruácii by mi nestačil...a v práci tiež nemôžem chodiť na vecko každých 15min...Po prvých dvoch dňoch som strašne unavená, bledá, slabá...tak...už asi len čakať na prechod 😀

romiada
30. okt 2018

@renula05 vitaj v "klube" 😏 Ja pri najviac rozbehnutych kramoch preteciem za 2 hodiny a to mam najhrubsi OB tampon a meeeega vlozku, niiekedy aj dve v noci. Spim len s uterakom pod zadkom. Aj to sa uz nadranom budim ze mi to uz na postel tecie. Nejaky "dobrak" mi povedal ze po detoch sa to zmierni...no houby...mam 26d cyklus...kramy 10dni kym som uplne bez vlozky. De facto mam kazde dva tyzdne kramy 😭😭😭

romiada
30. okt 2018

Uz mi manzel povedal ze si mam kupit na noc take tie nohavicky pre inkontinentnych lebo co kramy...to preteceny uterak plachty povliecky

viellik
11. nov 2018

@kiwi3 Nemôže sa stať niečo také, že sa pozabudneš a že by pretiekol alebo niečo? No neviem akože nie si prvá čo čítam, že má dobrú skúsenosť, len nejako odvahu na to neviem kde naberiem 🙂

katkabg
11. nov 2018

Ja si neviem predstavit ten menstruacny kalisok.Mne aj tampon pretece :( a to neviem ked to vymienate nezaslinute sa az po usy?? Lebo ja si to nedokazem predstavit kedze 2 a treti den mam vodopad tam dolu

katkabg
11. nov 2018

*nezaspinite

simsalabim
11. nov 2018

@katkabg no ja mavam 2. den silne krvacanie a poharik je super. Sice ho musim vyliat kazde 2 hodiny pocas asi 8 hodin( potom sa zmierni), ale spinava urcite nie som. Inak ako som pisala vyssie, na velmi silne krvacanie pomaha bylinka pastierska kapsicka, caj alebo tinktura z nej. Uzivat len pocas menzesu.

rodinnahomeopatka
14. nov 2018

@renula05 skuste homeopatiu. Taketo neprijemne problemy sa vedia nou pekne vyliecit. Napiste mi, ak potrebujete viac informacii.

shashkapp
2. mar 2019

Inšpirovala som sa stránkou: https://biopotravinyraj.sk/menstruacne-tazkosti... Dala som si doporiadku hormóny zvýšeným množstvom kvalitných tukov, ale aj preparátmi Gynex, k tomu čaj Aguaje a Senovku grécku - nájdete ich tu: https://biopotravinyraj.sk/114-doplnkove-prepar... a hlavne som sa natierala prírodným progesterónovým krémom http://www.ezopress.sk/2018/03/progesteronovy-k...