Prečo som mala hnedý výtok namiesto menštruácie?

Zodpovedané
26. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Pred rokom som mala silnú operáciu a odvtedy mi chodí menštruácia ako sa jej chce
Tento rok som mala len 3x. Teraz som mala od piatku do pondelku len hnedý výtok. Test mám negatívny.

Antikoncepciu neberiem, mám 18 rokov.

Ďakujem

Dobrý deň,

pri nepravidelnom menštruačnom cykle je vhodné odobrať hormonálny profil, vrátane hormónov štítnej žľazy.

Veľký operačný zásah je stresom pre organizmus, ktorý sa môže prejaviť nepravidelným krvácaním. Rovnako nízka váha, drastické diéty môžu byť príčinou neprichádzajúceho menzesu. Ďalším dôvodom môžu byť silné lieky.

Príčin je mnoho a liečba sa volí podľa príčiny. Je vhodné navštíviť ambulantného gynekológa, ktorý zrealizuje potrebné vyšetrenia a tiež kontrolný ultrazvuk. V prípade hormonálnej poruchy bude potrebné nasadiť adekvátnu hormonálnu liečbu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník