Je hnedý výtok a bolesti na začiatku tehotenstva v poriadku?

Zodpovedané
7. jan 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Poslednú menštruáciu som mala 27.11, ovulácia bola asi 18.12 podľa ovu testov. Keď mi meškala 4 dni menštruácia, tak som si spravila test a je pozitívny až doteraz.

Včera večer som sa po malej potrebe utrela a videla som svetlo hnedý výtok. Celé dni pociťujem ako keby naťahovanie, také menštruačné bolesti, cítim aj vaječníky. Môj doktor ordinuje až od 8.1.

Sú tieto bolesti v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

mierne špinenie, bolesti i pichanie v podbrušku sú v začiatku tehotenstva normálne.

Ak sa bolesti nezhorší, nebudete krvácať, počkajte na ordinácii vášho lekára. V súčasnej dobe sa snažte návštevu pohotovosti vyhnúť.

Ak by ste ale začala silno krvácať, prípadne mala kŕče, je potrebné ísť na pohotovosť.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com