Prečo som mala krvácanie mimo cyklu?

Zodpovedané
19. nov 2021

Dobre deň,

tento problém mám prvýkrát a hneď som sa ho snažila riešiť od začiatku. Približne 18. deň cyklu som zašpinila. Na druhý deň znova ale už v ružovej farbe. Ďalší deň znova jasno červená krv iba po utretí na wc. Išla som hneď gynekologičke. Vraj asi prebieha zápal. Nič ma nesvrbí a ani nepáli. Dala mi iba tabletky na vkladanie Macmiror 500 a po vnútornom sone povedala, že vidí niečo ako polyp. A že to môže byť zhrubnutá stena maternice. Na moje otázky, že či môžem z toho takto krvácať neodpovedala. Mám sa prísť ukázať o 3 mesiace. Cytológiu mám naposledy z marca a všetko ok.

O aký problém môže ísť a čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

špinenie môže byť spôsobené zápalom a aj polypom.

Nie vždy sa zápal prejavuje výtokom, svrbením alebo pálením. Môže ísť aj o zápal krčka maternice, ktorý sa prejaví krvácaním a je viditeľný pri vaginálnom vyšetrení.

Polyp v dutine maternice však tiež môže byť príčinou špinenia/krvácania mimo cyklu. V niektorých prípadoch polyp odkrváca pri menzese, preto je vhodné kontrolné vyšetrenie s odstupom času. Vyšetrenie by sa malo realizovať tesne po skončení menzesu.

Môže však ísť aj o špinenie pri ovulácii.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník