Sú nebezpečné bielkoviny v moči v 21 tt?

Zodpovedané
30. máj 2022

Dobrý deň,

bola som u doktora a zistil mi z moču bielkoviny v moči. Som 21 tt a nič viac mi k tomu nepovedal, poslal ma na vyšetrenie interného. Všetko mám v poriadku, len tie bielkoviny.

Chcem sa opýtať, z čoho to je a či sa to dá nejako liečiť a či to je nebezpečné pre mňa alebo nedajbože pre dieťatko?😒

Ďakujem.

Dobrý deň,

predpokladám, že išlo o orientačné vyšetrenie moču. Záleží tiež na koľko krížikov boli bielkoviny v moči (teda ich množstvo).

Môže ísť napríklad o infekciu v moči/pošve, prechodný nález, ktorý sa už nemusí opakovať, ale tiež môže ísť o postupný rozvoj ochorenia v tehotentsve, ktorý sa nazýva preeklampsia.

Určite je to potrebné dodiferencovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník