Sú ovčie kiahne v tehotenstve nebezpečné?

Zodpovedané
29. mar 2022

Dobrý deň,

som na prelome 7. - 8. mesiaca tehotenstva a pravdepodobne som dostala ovčie kiahne. V detstve som ich neprekonala. Zobudila som sa s drobnými vodovými pľuzgierikmi v podpazuší, na prsiach, krku a bruchu. Najskôr nesvrbeli. Do večera sa mi to po tele rozšírilo, začalo svrbieť, mám pocit ťažkej hlavy a bolí ma koža. Je mi zima. Pluzgier mám už aj v ústach.

Je to normálne a bežné?

Čo mám robiť okrem potierania tekutým púdrom?

Môže to ohroziť bábätko?

Nedávno som prekonala dosť ťažký Covid-19. Odvtedy mám aj problémy s bolesťami krížov a bolesťami pri chôdzi. Som nadmerne vyčerpaná, bez energie a nemám chuť do jedla. Čaká ma tretia sekcia.

Ďakujem za Vašu odpoveď

Dobrý deň,

po 24. týždni tehotenstva už nič nehrozí. Horšie by bolo keby ich dostanete tesne pred pôrodom. Hrozilo by, že nakazíte dieťatko.

Určite by som ale doporučila vyšetrenie infektológom, ktorý Vám diagnózu potvrdí a poskytne podrobnejšie informácie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník