Súvisia moje problémy s vysadením HAK?

Zodpovedané
1. júl 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať na moje príznaky po vysadení antikoncepcie. Rozhodla som sa ju prestať po 5 mesiacoch užívať, pretože mi znižovala chuť do sexu a mala som migrény (Konkrétne Softinelle). Po vysadení ma neskutočne bolia kríže, mám naliate a boľavé prsia a dostala som mykózu. Menštruácia mi však neprišla a to som vysadila HAK pred týždňom.

Môžu byť všetky tieto príznaky spôsobené zmenou hormónov?

Robila som si tehotenský test a vyšiel negatívne.

Je možné ,že tieto problémy sú spôsobené vysadením HAK?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

skôr ide o predmenštruačné ťažkosti.

Ak by sa menštruácia nedostavila do 14 dní, vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí. Ideálne tiež je, keď si zopakujete tehotenský test o 2 dni.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník