Útvar na pravej strane panvy - čo to môže byť?

Zodpovedané
5. okt 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

5 rokov dozadu mi vybrali vaječník na pravej strane panvy kvôli borderline tumoru, ostala mi na tej pravej strane zväčšená uzlina, ktorá ale na pet/ct bola každý rok hodnotená ako neviabilná, neaktívna. Na poslednej gynekologickej prehliadke mi sonom cez pošvu doktor videl na pravej strane panvy (kde nemám vaječník) útvar, ohraničený, podľa neho nepodozrivý, ale nevedel povedať čo to je, keďže vaječník tam nemám.

Čo to podľa vás môže byť?

Mohla by to byť spomínaná uzlina alebo vám to pripadá ako niečo iné?

Ďakujem.

Dobrý deň,

najskôr to bude spomínaná uzlina. Bolo by vhodné porovnať popísanú veľkosť na PET/CT náleze.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník