Vie sa imunitný systém vysporiadať s vysokorizikovými druhmi HPV bez akejkoľvek liečby?

Zodpovedané
26. feb 2022

Dobrý deň,

zaujíma ma, či sa imunitný systém vie vysporiadať aj s vysokorizikovými typmi HPV bez akejkoľvek liečby. Zistili mi HPV 16. Zatiaľ len ľahké zmeny na krčku a som len sledovaná (mám 26 a som bezdetná).

Test na prítomnosť vírusu mi bol robený minulý rok, v máji nasleduje kontrola.

Existuje šanca, že vírus do roka "zmizne" z môjho tela a nález sa upraví bez konizácie?

Ak áno, tak aké máte skúsenosti s takým nálezom?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, je možné, že si imunitný systéms vírusom poradí. Podporila by som ho užívaním doplnku Indol woman po dobu kontroly.
Je to však veľmi individuálne ako telo zareaguje.

Prípadne doplňte liečbu užívaním preparátov na podporu eradikácie vírusu lokálne. Napr. Papilocare či Deflagyn.

Pokiaľ sa nález nezmení, budete iba sledovaná.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník