Z čoho mohlo nastať krvácanie v 5. týždni tehotenstva?

Zodpovedané
15. júl 2022

Dobrý deň,

dnes som začala krvácať jasnou červenou krvou a ako keby niečo zo mňa "vypadlo". Som 5 tt+4. Na sone bolo všetko v poriadku. Bolo vidieť gestačný vak aj žĺtkový vak, ktorý včera ešte nebol vidieť.

Z čoho mohlo nastať to krvácanie?

Je možné, žeby z tela odišlo len embryo a žĺtkový vak ostal?

Ale snáď keby došlo k vyplatenie embrya, by to nejak bolo vidno na sone.

Ďakujem.

Dobrý deň,

ak bolo na ultrazvuku všetko v poriadku, tak to čo z Vás vypadlo mohla byť zrazeninka, ktorá sa vytvorila nahromadením krvi v pošve.

V nízkom týždni gravidity sa prepájajú cievy medzi vyvíjajúcou sa placentou a maternicou. Občas niektorá praskne a zakrváca. Nie je to nič neobvyklé.

Doporučila by som však kľudový režim.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník