Z čoho môžem mať bolesti 4 mesiace po laparoskopickej operácii?

Zodpovedané
22. sep 2022

Dobrý deň,

už si neviem rady, tak skúšam nájsť odpoveď tu. Som po laparoskopickej operácii, kde mi boli odstránené vaječníky, vajcovody a myóm na maternici (máj 2022). Operácia mi bola odporúčaná na základe odoslania ku konzultáciu mojim obv. gynekológom, nakoľko on mal názor, že bolesti čo som mala cca 2 roky súvisia práve s tou cestou. Lenže tie bolesti pretrvávajú stále, síce nie také, že by som sa zvíjala ale je to nepríjemné. Navyše mi urogynekologička pri kontrole zistila uroplazmy a candidu. Už som dobrala Doxyhexal aj probiotiká na vkladanie. Môj vek je 55 r.

Ale čo tie dlhodobé bolesti, z čoho?

Čo ma tam dole ešte môže takto bolieť?

Ďakujem.

Dobrý deň,

peroperačný nález som nevidela a teda predpokladám, že keby operatér videl počas operácie aj nejaký iný vedľajší nález, informoval by Vás. Keďže ale píšete, že ste mali prítomnú ureaplazmu, je možné, že Vám spôsobila zrasty. Ak aj boli počas operácie rozrušené, nie je vylúčené, že sa počas hojenia vytvorili nové a ich ťah Vás bolí.

Ja by som doporučila absolvovať kúpeľnú liečbu. Do pol roka od operácie na ňu máte nárok.

Druhou možnosťou je, že bolesti pramenia od chrbtice.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník