Zamlčaný potrat a ďalšie tehotenstvo - budú potrebné ďalšie vyšetrenie?

Zodpovedané
7. okt 2022

Dobrý deň,

koncom júla som postúpila kyret v 9. tt, prvá menštruácia koncom augusta a v septembri som už mala znovu pozitívny tehotenský test a pár dní meškajúcu ms.

Myslím si, že išlo o biochemické tehotenstvo, ak sa to bude opakovať aj tento mesiac, budú potrebné nejaké ďalšie vyšetrenia?

Alebo jednoducho telo ešte nebolo pripravené a netreba sa nad tým nejako extra pozastavovať?

Ďakujem.

Dobrý deň,

bolo by vhodné počkať 3 mesiace od zákroku, aby sa maternica mala čas zahojiť.

Je možné, že dôvodom včasného potratu bolo práve priskoré tehotenstvo.

Samozrejme, podpornou liečbou progesterónom v prvom trimestri sa v prípade pozitivity testu nič zlé neurobí.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník