ABC Design Salsa 4, Moon Style alebo Baby Design Bueno..? Kombinovaný kočík do mesta, VW Golf kufra, ale aj do Tatier

Zodpovedané
20. nov 2020

Dobrý deň,

už som Vám raz písala, medzitým som sa ešte viac rozhľadela a zároveň navštívila zopár predajní kočíkov. Už mám z toho celého vyberania hlavu v smútku, lebo stále nevieme, ktorý si vybrať.

Aké máme kritériá?

  • ľahký, skladný (mám VW golf obyčajný, nie kombi)
  • aspoň aké-také odpruženie
  • kolieska, s ktorými nebude problém
  • dizajnovo pekný - chcem, aby sa mi páčil 🙂
  • bývame v Bratislave, s kočíkom budeme najviac chodiť na Liptov na dedinu (má ale celkom ok asfaltky) a do Senice, teda tiež mesto. NO zároveň je veľmi pravdepodobné, že s ním pôjdeme aj do Tatier - no asi nie po horách ale skôr po takom ľahšom teréne.
  • bábätko bude februárové

V obchode nám bol predvedený Baby Design Bueno - celkom sa nám páči, dostaneme ho so všetkým, má dobré odpruženie, no je ťažší a tiež nás odrádza to, že je ide o poľskú značku.

ABC Design Salsa 4 - páči sa mi dizajn, no trošku ma odrádza tenučká látka na vaničke aj športovom kočíku. Zdá sa mi, že má lepšie odpruženie - tento nám nebol predvedený, neviem ako sa skladá veľmi, aký je veľký.

Moon Style - ten sa nám po predvedení páčil zo všetkých úplne najviac. Aj cena aj všetko, mal mierne odpruženie. No po prečítaní recenzií zase váham. Vraj je veľmi tvrdý a bez odpruženia?

Už ma chytá zúfalstvo, ktorý vybrať.

Osobne najviac túžim po Cybex Priam, no je pre nás veľmi drahý a manžel nechce bazárový. Britax-y mám preštudované, no vôbec sa mi nepáčia. Dizajnovo sa mi nepáči ani Easywalker. Ešte sa mi celkom páčila Nuna Mixx, no tiež na mňa pôsobí ťažko a odrádza ma veľmi to korýtkové sedenie.

Čo by ste si vybrali vy na mojom mieste? Alebo ktorých z vyššie spomenutých by ste najviac odporučili? Ďakujem vopred za radu.

Ahoj,

ABC Design Salsa je veľmi fajn model na to, čo popisuješ. Až teda na to, že nie je až tak skladný, aby mi prišiel pohodlný na časté cestovanie VW Golfom.

ABC Design Salsa 4

Nuna Mixx, opravím ťa, nie je korýtkový kočík - ale tiež nie je podľa mňa do menšieho kufra auta optimálny.

Nuna Mixx

Čo sa Baby Design Bueno týka, je to dostupnejší kočík. Tak by som ten poľský pôvod až tak neriešila. Je to ok a je to novší model. Váha a skladnosť je skôr vec, čo stále pri tvojom výbere riešim. Sú to skôr väčšie kočíky a z dlhodobého hľadiska to bude pri cestovaní otrava.

Baby Design Bueno

Ak mám z týchto nejaký špecificky odporučiť, asi by to bol ten ABC Design. Ale je dobré si ho asi vyskúšať poskladať do kufra, ak máš tú možnosť.

A ak mám odporučiť aj iný, tak to bude Jané Muum a Moon ReSea S.

Jané Muum V2

Moon ReSea S

Ja osobne, ak by investícia do trošku lepšieho modelu nebola problémom, by som objednala Gesslein FX4 Classic.

Gesslein FX4 Classic

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli