Kočík do mesta - ABC Design Salsa 4, prípadne existuje podobný? A čo autosedačka k nemu, je ok?

Zodpovedané
8. aug 2019

Ahoj Eli,

chcela by som ťa poprosiť o radu, nakoľko čakáme naše prvé bábo, ktoré sa má narodiť koncom decembra, a dosť sa v tom širokom výbere kočíkov strácam. Hľadáme kombinovaný kočík do mesta, so slušným odpružením, ktorý by mal dobrú aj športovú časť. V ideálnom prípade by som bola rada, keby nebol nejaký extra ťažký, mal by mať otočné kolieska. Chcela by som sa vyhnúť korýtkovému sedeniu a ako bonus by som privítala veľký nákupný košík.

Naše kritéria by spĺňal ABC Design Salsa 4, no odrádza ma, že športová časť sa nedá skladať s podvozkom, a k autosedačke som našla len dva výsledky testovania - no s úplne odlišným výsledkom (jedno malo 2* a jedno 4 z 5, pričom nebolo uvedené, za čo body strhli). Ak by sme brali inú autosedačku, treba k nej asi dokúpiť nejaký adaptér, však? Vedela by si mi poradiť či existuje nejaký podobný kočík ako Salsa, v podobnej cenovej kategórii, ktorý by sme mohli pozrieť ako alternatívu?

Veľmi pekne ďakujem.

Ahoj,

ABC Design Salsa 4 - je to kombinovaný kočík, ktorý má vynikajúci pomer cena - výkon. A vždy to tak aj ber - kočík nebude mať nikdy všetko, lebo všetko sa dokopy spárovať nedá (niektoré veci sa proste vylučujú).
Vypichnem plusy: Okrem fajn, moderného looku je to aj na kategóriu ok váha (pod 12 kg), väčšie kolesá a super odpruženie, XXL vanička, dostatočne priestranná športová časť, XXL striešky, skvelý košík. Tie zasa vyvažujú mínusy - jednoduchší dizajn, skladanie športiaku oddelene. Podľa mna sú tie mínusy fajn “cena” za funkcionalitu akú má.

ABC Design Salsa 4

Čo sa vajíčka týka, reálnym a hodnotným testom je asi len ADAC test - zvyšné porovnania a kadečo by som moc neriešila. ADAC-om slabšie boli hodnotené staršie vajíčka Risus - novšie Hazel a Tulip ADAC netestoval. Podľa mňa vyzerajú funkčne ok, ale teda, ADAC víťazi to nie sú, teda aspoň zatiaľ nie (snáď test niekedy bude). Každopádne, ak chceš autosedačku čo najbezpečnejšiu, sú normálne dostupné adaptéry (obrázok prikladám). Stoja 20 eur, objednaj si ich rovno s kočíkom a máš vystarané.

Iné kočíky rovnakej ceny, funkcionality, ale trošku iné… neviem. To isté ale lepšie žiaľ nenájdeš. Buď sa uspokojíš s mínusmi Salsy, alebo potom nájdeš mínusy iné. Napríklad taký Jané Kendo je fajn a skladá sa kompaktne, aj so sedadlom - ale zasa - menej priestranný, menšie kolesá.

Cybex Balios S je oblúbený model so skladaním aj so sedadlom, ale zasa odpruženie je tiež slabšie, ako u Salsy (a rovnako aj terénny výkon).

Jané Kendo

Cybex Balios S

Za seba ešte spomeniem Stokke Beat, čo je krásny, šikovný, skladný kočík (aj so sedákom) - ale drahší.

Stokke Beat

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli