ABC Design Zoom pre dvojičky z druhej ruky - kde zoženiem náhradné kolesá, a pasovali by aj nafukovacie, ako má Zoom Air?

Zodpovedané
23. nov 2020

Dobrý večer.

Zohnala som si kočík pre dvojičky z druhej ruky a potrebujem poradiť, kde zoženiem náhradné penové kolesá a či by tiež pasovali na kočík ABC Design Zoom 2017 kolesá nafukovacie, keďže je aj verzia ABC Design Zoom Air.

Vďaka, Daša

Ahoj,

nepíšeš mi, aký Zoom ty vlastne máš. Ak je bazárový, je to ten starší ABC Design Zoom ešte s farebnými/kratšími strieškami? Lebo ak áno, na ten veľmi náhradné diely mimo iného bazárového kúsku veľmi nezoženieš.

ABC Design Zoom 2015

Tým, že kolesá boli zmenené, zo Zoom 2017 mu penové kolesá sedieť nebudú a tobôž nie tie nafukovacie.

ABC Design Zoom 2017

Dokonca ani na 2017tkovú Zoom s penovými by som neodporúčala rvať nafukovacie kolesá Zoom-u 2017 Air. A to preto, že sú väčšie a robustnejšie, ti to sedieť nebude.

ABC Design Zoom Air

Takže čo ti odporučiť... Ak máš starší zoom, fakt len prehľadávať bazáriky, či niekto nepredáva svoj s ok kolesami lacno, alebo nerozpredáva na diely. Ak máš 2017tkový a vyšší Zoom s penovými kolesami, kontaktovať predajcov tohto modelu a značky, popísať problém a poprosiť, či ti kolesá nevedia doobjednať ako náhradný diel, resp. im za poplatok dať kočík do servisu, či sa informovať, čo oni odporúčajú urobiť (niečo ako mimozáručnú opravu za poplatok…).

A teda neodporúčam vôbec zohnať Air kolesá. A ak, tak sa vopred informovať u rovnakých predajcov, či to výrobca dovoľuje.

Držím palce

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli