Je ABC Design Zoom dobrý súrodenecký kočík?

Zodpovedané
24. máj 2022

Ahoj,

chceme kúpiť súrodenecký kočík ABC Design Zoom. Medzi deťmi bude rozdiel 2,5 roka. Prvý syn má skoro 15 kg.

Je tento kočík vhodný?

Môžem do neho dávať iba prvorodeného, kým sa druhý narodí?

Nepreváži sa?

Ďakujem

Ahoj,

ABC Design Zoom patrí medzi obľúbené tandemové kočíky, ale bohužiaľ patrí k tým ťažším a horšie sa s ním manipuluje. Je vhodnejší skôr pre dvojčatá ako súrodenecký kočík. Z bezpečnostných dôvodov určite neodporúčam, aby bolo v kočíku iba jedno dieťa.

Pri takto väčšom vekovom rozdiele by som siahla skôr po súrodeneckom kočíku, ktorý sa dá využiť aj ako plnohodnotný kočík pre jedno dieťa. Sú to napríklad modely Easywalker Harvey3, Cybex Gazelle S, Joolz Geo2, Nuna Demi Grow, Baby Jogger City Select Lux alebo Quinny Hubb. Nevýhodou je ich vyššia cena. Sú veľmi kvalitné, tak by som sa vôbec nebála bazárovej kúpy.

Ja som mala ako súrodenecký kočík Bugaboo Donkey a nemohla som si ho vynachváliť. Ide síce o výrazne drahší model, ale na bazároch sa dá zohnať za rozumnú cenu a dobre sa potom aj predá.

Veľmi záleží aj na tom, aké máš ďalšie požiadavky, či už na jazdné vlastnosti, hmotnosť alebo skladnosť. Ak chceš ľahší a veľmi dobre ovládateľný kočík do mesta, tak by som volila Cybex Gazelle S. Prípadne aj Easywalker Harvey3 alebo jeho starší model Easywalker Harvey2. Ak chceš kočík viac do terénu, tak dobrou voľbou bude určite Joolz Geo2 či Baby Jogger City Select Lux.

Viac sa o súrodeneckých kočíkoch dozvieš v tomto videu:

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia