Akú farebnú trojkombináciu odporúčaš pre júlové dievčatko?

Zodpovedané
21. mar 2022

Ahoj,

chcela by som sa poradiť ohľadom kočíka. Preferujem trojkombináciu pre júlové dievčatko. Bývame v paneláku s malým výťahom. Auto a ani kufor nemáme veľmi veľký.

Kočíkovať budeme najmä v ľahkom teréne, na asfalte, lesných cestičkách. Nič náročné. Páčia sa mi kočíky typu Baby Merc a Raf Pol Tropical. A to hlavne kvôli veľkosti vaničky na zimu kvôli fusaku. S manželom máme do 180 cm.

Na spomínaných kočíkoch ma zaujali aj farebné verzie. Čierna a šedá sú mimo môjho vkusu. Tu v poradni som našla info o tom, že sú to modely s vyššou hmotnosťou. Naživo pri vyskúšaní a kočíkovaní s dieťaťom a nákupom mi táto váha nevadí.

Aké sú Tvoje odporúčania?

Ďakujem

Ahoj,

poľské kočíky patria naozaj k ťažším a menej skladným, preto veľa mamičiek kupuje po hlbokej vaničke nový športiak, lebo im ten z kombinácie nevyhovuje. Majú hlavne menšiu nosnosť (len 15 kg), zle sa skladajú, zaberajú dosť miesta v kufri auta a väčšinou je nutné skladať konštrukciu a sedák zvlášť. Ak by si bola pre kúpu rozhodnutá, zostala by som pri dvojkombinácii. Vajíčka v poľskej trojkombinácii sú skôr len takým doplnkom celého setu a nie sú tak prepracované a bezpečné ako autosedačky predávané samostatne.

V tejto cenovej relácii sú všetky kočíky veľmi podobné jazdnými vlastnosťami a aj kvalitou spracovania. Najväčší rozdiel je v dizajne. Takže záleží, ktorý konkrétny model sa Ti najviac páči.

Ja osobne odporúčam kupovať pri poľských kombináciách len hlboký kočík a športiak si zakúpiť neskôr, ktorý Ti bude lepšie vyhovovať.

Samostatné hlboké kočíky má napríklad značka Kunert, konkrétne Kunert Lazzio, ktorý má množstvo farebných variantov.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, neváhaj mi znovu napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia