Akú kvalitnú alternatívu odporúčaš namiesto kočíka Thule?

Zodpovedané
27. jún 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík vhodný na šport, do terénu, na korčule. Thule si dovoliť nemôžem.

Vieš mi poradiť lacnejšiu kvalitnú alternatívu?

Ďakujem

Ahoj,

na podobnú otázku som už nedávno odpovedala v poradni. Nájdeš v nej tipy na kočíky, ktoré by som odporučila aj Tebe 🙂.

Medzi cenovo dostupné kočíky patria určite modely od značky Hauck. Konkrétne Hauck Rapid 3R a Hauck Runner 2. V porovnaní s Thule je na nich ich nižšia cena poznať, predovšetkým na kvalite spracovania, jazdných vlastnostiach (slabé odpruženie). Nepovedala by som však, že sú to zlé kočíky. Nemajú ručnú brzdu, takže na bezpečné korčuľovanie vhodné nie sú.

Bazárovým variantom môže byť Peg-Pérego Book Cross, u ktorého nájdeš aj ručnú brzdu. Nie je to úplne terénny kočík kvôli slabšiemu odpruženiu a menším kolesám.

Terénnejším variantom je Joie Crosster, ale nevýhodou je jeho vyššia hmotnosť.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, neváhaj mi znovu napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia