Aký kočík pre tretie bábätko - ľahký, skladný, s priestrannou vaničkou, a odpružený (aj do terénu)?

Zodpovedané
4. sep 2019

Dobry den.

Cakam tretie babo. A pri prvych dvoch som vystriedala kociky ako X-Lander XA, Bebetto Nico, Baby Jogger City Select, Valco Snap 4. Moc nesplnili moje ocakavania.

Teraz by som si chcela kupit kocik, ktory ma priestrannu vanicku, je velmi lahky a lahko ovladatelny, kolieska aj do narocnejsieho terenu, je lahko skladatelny, odpruzeny - chcela by som tam babatko hojdat. Sportova cast je pre mna dolezita v oboch smeroch. Rovnako ako aj priestranny nakupny kos.

Zatial jediny taky, ktory splna moje ocakavania, je Tako Acoustic - ale nema rotacne kolieska a tie obrovske kolesa ma skor odradzaju. Tiez je horsie skladatelny.

Prosim Vas viete mi poradit, ktory kocik by splnal moje ocakavania?

Ahoj,

začnem tvojím spomenutým Tako Acoustic. Po tom čo si mi vymenovala a spomenula, že potrebuješ veľmi ľahký, ľahko skladateľný kočík, ma tento výber ozaj prekvapil. Kočík sám o sebe váž prakticky 17 kg a má obrovské neotočné kolesá - čo v podstate tri tvoje hlavné kritériá tým pádom úplne ignoruje. Nehovorím, že to je strašný kočík. Niekomu s požiadavkami, spĺňajúcimi čo ponúka tento model môže vyhovieť.
Ale po prečítaní tvojej otázky mne osobne Tako Acoutic ako dobrý výber určite nepríde (hlavným faktorom je fakt tá váha a skladnosť, ktoré sú absolútne nevhodné pre tvoje potreby).

Tako Acoustic

Ak hľadáš niečo poľské a váha zaváži, určite radšej pozri na model s otočnými kolieskami a prijateľnou váhou - ako Kinderkraft Prime 2019 (12 kg).

Kinderkraft Prime 2019

Mimo to by som ja osobne určite riešila niečo ako ABC Design Salsa 4. Je na kombináciu ľahký (pod 12 kg), skladný (aj keď sedák budeš musieť odňať, no je to ok), priestranné všetky časti, kolesá väčšie, košík XXL, striešky XXL a to pruženie je super. Fakt je na svoj typ super odpružený.

ABC Design Salsa 4

Joolz Hub je za mňa tiež fajn kočíkom, ak budeme prioritizovať váhu a skladnosť - pričom pruženie je tu fajn, aj keď určite nie hojdavé ako má Tako. Okrem toho je na zváženie aj Mutsy Nio - nie je však najmenší po zložení.

Joolz Hub

Mutsy Nio

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli